Доплерографія (Дуплексне) сканування судин є однією з найбільш популярних неінвазивних методик ультразвукового дослідження. Вона дозволяє безпечно, максимально точно, безболісно і в найкоротші терміни виконати діагностику захворювання, визначити клінічну картину, а також відстежити динаміку лікування тієї чи іншої хвороби. Вона має на увазі проведення ультразвукового дослідження голови, шиї і нижніх кінцівок, а також доплерографію судин. По суті, дуплексне сканування об’єднує ці дві, відомі багатьом, методики: УЗД і доплерографію. Цей метод дає уявлення про кровоток, дозволяє його візуалізувати та встановити причину порушення геодинаміки.
Показання до проведення УЗД судин голови та шиї
Відразу слід зазначити, що даний вид дослідження не має вікових та будь-яких інших обмежень, а тому його можна проводити навіть малюкам та вагітним жінкам, і людям похилого віку. Обстеження показано у випадках, якщо інші медичні дослідження або особисті спостереження пацієнта свідчать про проблеми, пов’язані зі станом здоров’я, як:
- наявність клінічних ознак недостатнього мозкового кровообігу (гострого або хронічного);
- погіршення гостроти зору і неможливості зосередити погляд на конкретному об’єкті;
- погіршення пам’яті;
- часті головні болі;
- постійні шуми в голові або стан запаморочення;
- слабкість в кінцівках;
- часті непритомності;
- травми голови;
- сильна метеозалежність;
- загальна слабкість;
- оніміння кінцівок;
- наявність тромбів.
Як вже було зазначено, дуплексне сканування судин голови і шиї показано як для визначення захворювання, так і для контролю за лікуванням, або ж з метою здійснення попереднього обстеження перед хірургічним втручанням.
Якщо говорити про проблеми, які можна виявити за допомогою дуплексного сканування, то це можуть бути:
- тромбоз судин;
- аномалії в будові судин;
- патологічна звивистість судин;
- дефіцит поступания крові, патологічний потік крові;
- порушення еластичності і цілісності стінок судин, компенсаторно-регуляторного механізму, який підтримує стабільність поступания крові в мозок;
- хронічна ішемія мозку;
- дисциркуляторна енцефалопатія;
- цереброваскулярна недостатність;
- атеросклерозное пошкодження артерій та багато іншого.
Сканування дозволяє виявити причини зниження прохідності магістральних судин і дозволяє передбачати можливі функціональні порушення. Діапазон захворювань, які можуть супроводжуватися або ж бути причинами проблем з судинами в голові і\та шиї безліч. Тому часто дуплексне сканування є лише одним з методів, що використовуються в рамках комплексного вирішення проблем зі здоров’ям.
Як готуватися?
Особливої підготовки для проведення дуплексного сканування голови та шиї не потрібно, однак краще проконсультуватися з фахівцями Медичного центру «Альт-Мед», оскільки при прийомі деяких ліків результати дослідження можуть бути некоректними (деякі препарати впливають на тонус судин). У таких випадках за кілька днів до проведення дослідження рекомендується призупинити прийом препаратів. Також не варто зловживати вживанням енергетичних напоїв, кави та чаю. По можливості також варто утриматися від надмірних фізичних навантажень (якщо це не звичний спосіб життя, як у професійних спортсменів), відвідування лазні або сауни.
Процедура безболісна і складається з декількох етапів:
- необхідно лягти на спину або бік (визначає лікар) та слідувати інструкціям фахівця (без дозволу лікаря не можна розмовляти і рухатися);
- проведення самого дослідження (на датчик і на зону дослідження лікарем наноситься спеціальний гель (дозволяє отримати більш чітку картинку на екрані), сам датчик притискається до поверхні шиї або голови і проводиться по ній);
- формування висновку медпрацівником (визначення звивистості судин, формування бляшок або ризик їх виникнення, визначення діаметра судин і відхилення даних показників від норми (в разі наявності), швидкість кровотоку.
Ви можете записатися на доплерографію судин зателефонувавши в Одесі
+38 (067) 946-16-16
+38 (048) 703-70-99
+38 (067) 921-47-96
+38 (063) 535-96-56
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію – зв’яжіться з нами зручним для вас способом.
No Comments